Mladší část sboru je zařazena v zásahové jednotce, která má v současné době 17 členů, kdy průměrný věk činí 40let. Za období od poslední výroční valné hromady ukončili činnost celkem 2 hasiči, kdy se nám ovšem, nepodařilo sehnat žádnou náhradu. Je třeba na toto téma sdělit, že je čím dál těžší najít někoho, kdo by se dobrovolně vzdal svého volného času, který by naopak věnoval povinnostem a práci při školeních, výjezdech, brigádách v jednotce. Případným zájemcům, kromě zážitku a hřejivého, dobrého pocitu na duši při realizované pomoci, nemáme vlastně co nabídnout.

Za rok 2022 registrujeme celkem 31 událostí – z toho bylo 1x zpráva o činnosti a 30x výjezd. Výjezdy tvořily pestrou směsici různých mimořádných událostí – 10x požár, 14x  technická pomoc, 2x dopravní nehoda, 2x planý poplach, 1x ostatní pomoc, 1x únik plynu

Jednotka se zúčastnila dvou námětových cvičení:

Jedno pořádalo HZS a jednalo se o velké cvičení při evakuaci domovu s pečovatelskou službou v Ústí nad Orlicí.

Druhé cvičení jsme pořádali my a jednalo se o tématiku lesního požáru na Kubincově kopci a dodávka vody na větší vzdálenost při větším výškovém převýšení

Několik informací k naší technice:

Za rok 2022 jsme cisternou Tatra ujeli celkem 1.021 km se spotřebou, 625 l nafty, včetně provozu čerpadla, které běželo 15 mh.

Na vozidle proběhla kontrola nástavby a čerpadla v THT Polička a také i servisní prohlídka ve značkovém servisu Tatra v PASS Zábřeh na Moravě

Dopravní automobil Ford ujel celkem 577 km a spotřeboval celkem 91 l nafty.

Obě vozidla samozřejmě kromě zásahů, či pracovních činnostech pro město, jezdilo i kondiční jízdy. STK a měřením emisí prošly oba automobily bez problémů.

Na obou vozidlech dohromady máme celkem 11 benzínových agregátů + 2 požární stříkačky PS12.

Ty celkem spotřebovaly 130 l benzínu.

Více o JSDHO zde